Kıyıköy Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Kıyıköy tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Kıyıköy ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Kıyıköy tanıtım sayfası.
 
 
Kıyıköy Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar Pırıltılı, kutsal, güzel yer anlamına gelen Salmydessos iken ilk adı, M.Ö. 400'lerde Helenler bu bölgeye Bal yiyenlerin yurdu ve Darı yiyenlerin yurdu derlermiş Kıyıköy'e. MÖ 500' lü yıllarda Lidyalıların kurduğu Kıyıköy, tarihi içerisinde Traklar, Persler, İskitler, Medler, Ceneviz kolonileri gibi birçok medeniyete yurtluk etmiştir. Roma'yı yakan Neron, Trakya valisi iken dinlenmek için geldiği Kıyıköy, Osmanlı zamanında Istrancalardaki av partilerinden sonra dinlenmeye çekildikleri yerdir. Rusların, Bulgarların ve Yunanların işgal ettiği Kıyıköy, mübadele sonucu Selanik'ten gelen Türklere vatan olmuştur.
 
 
 

Kıyıköy Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Kıyıköy için bir öneri ekleyin
Kıyıköy Kastro Sahili
Kıyıköy Kastro Sahili
Sit alanı olarak kabul edildiği için çevresinde bir konaklama tesisi bulunmayan Kıyıköy Kastro, Kırklareli'nde bulunmaktadır. Ulaşımı kolaydır fakat Kastro'ya yaklaştığınızda yolun biraz bozuk olması sizleri zorlayabilir. Çerkezköy'ü ve Saray'ı geçtikten [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 8 Kasım 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
İğneada Longozu
İğneada Longozu
Tabiatın bir armağanı olan İğneada Longozu, Kırklareli'nin Kıyıköy mevkiinde bulunmaktadır. Dünyada sadece 3 örneği bulunan Longoz tipi ormanlık; kış aylarında sular ormanlık alanı kaplamaktadır. Organik bakımdan oldukça zengindir toprakları. Su [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 21 Haziran 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
 
 
Gezgin Yorumları
 
Kıyıköy daha güzel hizmeti hakediyor, belediye başkanlığı ve turizm bakanlığı işbirliği ile Kıyıköy'e gereken önemin verilmesini diliyorum, saygılarımla.
HUSEYIN MENESE l 22 Şubat 2014, Cumartesi 20:08 l  
 
 
Peki Kıyıköy hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Bodrum tatilinizde nerelerde yemek yenilir? Bodrum'da yemek yenilecek yerler sayfamızda gezgin görüşlerini okuyun, siz de tavsiyede bulunun.

Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Marmaris'te gece hayatı hakkında gezginlerin görüşlerinden faydalanmak için Marmaris Barlar Sokağı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları